خودروسازان؛ مسئول اضافه ثبت نامها - با دیوان حافظ مشورت کنیم

خودروسازان؛ مسئول اضافه ثبت نامها

خودروسازان؛ مسئول اضافه ثبت نامها    
۱۳۹۴\۰۸\۲۴ - ۵:۰۷ PM


معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : مسئولیت اضافه ثبت نام ها در طرح فروش خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی متوجه خودروسازان است و آنها باید در قول و قراری که با مردم دارند، براساس آن عمل کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، مجتبی خسروتاج در حاشیه جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در جمع خبرنگاران درباره 10 هزار خودرویی که بالاتر از سقف تعیین شده از سوی خودروسازان ثبت نام شده است، افزود : 110 هزار خودرو در قالب تنزیل اسناد تجاری و خرید دِین از سوی بانک مرکزی تامین اعتبار میشود بنابراین مسئولیت ثبت نامهای اضافی با خود خودروسازان است.


وی گفت: اینکه بخشی از مردم از تسهیلات با نرخ 16 درصدی خودرو ناراضی هستند، موضوعی طبیعی است و بانک نیز همواره اعلام کرده که کارمزد تسهیلات بانکی بالا است و باید متناسب با نرخ تورم تنظیم شود و بنابراین اگر نرخ سود بانکی کمتر از نرخ تورم باشد، ممکن است منابع مالی به سمت بازارهایی برود که کشور را با مشکل مواجه می کند.


خسروتاج اظهار داشت : به هر میزانی که سود بانکی کمتر باشد، به نفع تولید است و بانک مرکزی سعی دارد با کنترل تورم، بازار را کنترل کند.


وی با تشریح دلایل توقف طرح اعطای وام 25 میلیون تومانی به خرید خودرو گفت: از ابتدای اجرای طرح هم بر سر چگونگی اجرای آن میان خودروسازان و بانکها اختلافاتی وجود داشت که در نهایت به این نتیجه رسیدیم که قبل از اجرای طرح، صحبت از سقف فروش نشود، زیرا اعلام سقف ممکن بود آثار منفی داشته باشد.


قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: چنانچه سقف فروش خودرو با وام 25 میلیون تومانی به عنوان مثال 200 هزار خودرو عنوان می شد، این تعداد باید میان 1400 نمایندگی موجود توزیع می شد که ممکن بود حرف و حدیث های بسیاری پی داشته باشد و سهمیه در نظر گرفته شده برای هر نمایندگی به افراد خاصی تخصیص یابد.


وی اضافه کرد: بر همین اساس، قرار شد صحبتی از سقف تعداد خودروها برای اجرای طرح به میان آورده نشود و زمانی که تعداد خودروهای ثبت نامی به میزان مورد نظر بانک مرکزی رسید، کار متوقف شود.


خسروتاج ادامه داد: این طرح برای تحویل فوری خودروها است و بنابراین وقتی که بانک مرکزی مشاهده کرد سقف 110 هزار خودرو از سوی خودروسازان پر شده است، دستور توقف طرح را صادر کرد.


قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: خودروسازان انتظار داشتند تعداد بالاتر از میزانی باشد که بانک مرکزی اعلام کرده بود تا بتوانند میزان تولید سال گذشته خود را نیز داشته باشند.


وی ادامه داد: اینکه 10 هزار خودرو بالاتر از سقف تعیین شده ثبت نام شده است، مسئولیتش با خودروسازان است، ضمن اینکه باید به مردم پاسخگو باشند.


خسروتاج افزود : خودروسازان باید سیاست های بانک مرکزی را که برای آنها تعریف شده است ، رعایت می کردند و بانک مرکزی هم از ابتدا شرایط طرح را مشخص کرده بود.


قائم مقام وزیر صنعت ادامه داد: این طرح برای حمایت از مصرف کنندگان تهیه شده بود ، زیرا بر مبنای قراردادهایی که مصرف کنندگان با خودروسازان منعقد می کنند، اسناد تنظیم می شود.


وی ادامه داد: اجرای طرح بیانگر این بود که چنانچه قدرت خرید مردم افزایش یابد، برخی بازارها از رکود خارج شود. بانک مرکزی صبح شنبه با ارسال نامه ای رسمی به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد با توجه به اینکه مقرر شده است صرفا منابع مالی مورد نیاز برای خرید اسناد تجاری ناشی از فروش مدت دار موجودی خودروی تولید داخل در بانکها تا سقف 110 هزار دستگاه تامین شود، بنابراین شرکتهای خودروساز و نمایندگی های ذیربط باید این توافق را با دقت لازم رعایت کنند و بدیهی است تامین مالی تولیدات آتی از این محل میسر نخواهد بود.


ثبت 10 هزار و 500 کد کالا در طرح فروش اقساطی


قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در باره ارائه تسهیلات برای لوازم خانگی و نحوه تسهیلات آن گفت: صدور کارت‌های اعتباری برای ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی در کشور در دستور کار قرار گرفت تا به نوعی از تولید داخلی حمایت کرده و رونق ایجاد شود.


خسروتاج افزود: هر فردی که از سوی شبکه بانکی اعتبارسنجی شود کارت اعتباری برای او صادر می‌شود که پیش‌بینی می‌شود تا سقف 10 میلیون تومان ارزش داشته باشد.


وی با رد هر گونه انحصار یا رانتی در این طرح ، گفت: تا 20 آبان 10 هزار و 500 کد کالا در سامانه پشتیبانی وارد شده است و 71 شرکت تولیدی داخل ثبت‌نام کرده‌اند.


وی در پاسخ به اینکه چه قشری و چه گروه کالایی مشمول این طرح می‌شوند، گفت: شبکه بانکی باید درباره جزئیات بیشتر طرح پاسخ دهد اما کارمندان دولت، بازنشستگان، کسبه و افرادی که امکان پرداخت تسهیلات را داشته باشند می توانند با دریافت کارت در دوره 18 ماهه اقساط را پرداخت کنند.


سخنگوی وزارت صنعت گفت: اسامی واحدهای تولیدی هر دو هفته یک بار به روز می‌شود تا فضای رقابتی هم در کشور ایجاد شود.


وی در پاسخ به اینکه چرا تسهیلات خودرو که قرار بود 7 ساله ارائه شود به یکباره به 4 سال کاهش یافت، گفت: شبکه بانکی اعلام کرد بازپرداخت بیشتر از 4 سال قابل قبول نیست و واحدهای تولیدی هزینه‌های کارمزد بانکی‌شان در طی 4 سال مقرون به صرفه‌تر است،در عین حال این مسئله به نفع مصرف‌کننده هم خواهد بود.


خسروتاج در این باره که چرا از تسهیلات ارائه شده مالیات دریافت شده است، گفت: تمامی کالاهای فروخته شده مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌شود که باید مصرف‌کننده آن را بپردازد و در نهایت این مالیات بر روی اقساط محاسبه شده است.


بانک مرکزی: سقف اعطای وام خرید خودرو از ابتدا 110 هزار خودرو بود


مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: از ابتدای طرح اعطای وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو به شرکت های خودروساز اعلام کرده بودیم که این وام شامل 110 هزار خودرو می شود.


محمدعلی کریمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: طرح فروش اقساطی خودرو در واقع برای تحریک تقاضا و فروش موجودی انبارهای شرکت های خودروساز بود.


وی افزود: پیش از اجرای طرح از وزارت صنعت ، معدن و تجارت موجودی انبارهای شرکت های خودروسازی را خواستیم که اعلام شد 51 هزار خودرو در موجودی انبار دو شرکت خودروساز موجود است و ما تقریباً دو برابر رقم این تعداد یعنی 110 هزار خودرو را تعهد کردیم که تأمین مالی کنیم.


کریمی افزود: از روز سه شنبه هفته پیش که شاهد استقبال خوب هموطنان از این طرح بودیم به وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفتیم که تدبیری بیندیشد که یک دفعه طرح متوقف نشود اما این امر اعلام نشد و شرکت های خودروساز تا آخر هفته به فروش خود ادامه دادند.


مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: ما دیروز وقتی دیدیم سقف تعهدات پر شده و با توجه به آثار مترتب بر تورم اجرای اینگونه طرح ها اعلام کردیم که سقف تسهیلات 110 هزار خودرو است و بنابر این طرح متوقف شد.


وی گفت: در واقع پیش بینی درستی از بازار وجود نداشت و اینکه این طرح در ظرف شش ماه یا شش روز به سقف خود برسد عدد خاصی در دست نبود.


مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: در این طرح ملاک ما سقف عددی و نه سقف زمانی بود.


وی درباره سود اقساط این طرح نیز افزود: سود آن همان طور که اعلام شده به شرط آنکه ماهیانه اقساط پرداخت شود 16 درصد است اما اگر قرار است سه یا شش ماهه پرداخت شود بستگی به توافق بین خودروساز و فروشنده دارد که طبیعتاً طبق فرمولی خاص این سود افزایش می یابد.


کریمی درباره زمان بازپرداخت این وام نیز گفت: در ابتدا قرار بود اقساط 4 ساله دریافت شود منتهی شرکت های خودروسازی می توانستند تا 7 سال نیز آن را تقسیط کنند بنابر این براساس طرح بانک مرکزی مهلت تقسیط "تا" 7 سال بوده است.
-------------------------------------
باید سالانه ۵.۴ درصد رشد داشته باشیم    
۱۳۹۴\۰۸\۲۴ - ۲:۳۵ PM


مشاور اقتصادی رئیس جمهور: اقتصاد ایران همزمان با کاهش تقاضا ، با کاهش بودجه خانوار و درآمد سرانه همراه شده است از این رو برای رسیدن به درآمد سرانه سال ۹۰ اگر بتوانیم سالانه ۵.۴ درصد رشد داشته باشیم تا سال ۹۷ به هدف خواهیم رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مسعود نیلی در نشست هیئت نمایندگان اتاق ایران با بیان اینکه نظام بانکی و روند تامین مالی واحدهای اقتصادی همچنان با مشکل روبروست افزود: امروز نقدشوندگی درآمدهای بانکی با چالش جدی روبه‌روست و باعث افزایش وابستگی بانک‌ها با بانک مرکزی شده است ضمن اینکه شاهد کاهش تورم و ثبات در نرخ سود بانکی هستیم، اما نتوانستیم متناسب با کاهش تورم، به کاهش نرخ سود بانکی اقدام کنیم.


این کارشناسی حوزه اقتصاد میزان کاهش درآمدهای نفتی را در 60 سال گذشته بی‌سابقه ارزیابی کرد و گفت: هیچ‌گاه اقتصاد ایران تا این اندازه در مضیقه منابع نبوده است.


وی، چشم‌انداز بهره‌ برداری کشور از منابع نفتی را 40 میلیارد دلار دانست و اضافه کرد: موضوع تنگنای منابع بعد از تحریم‌ها موضوع جدی است که باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشیم. مشاور اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: انتظارات مثبت در اقتصاد موجب شده که از پاییز 93 تا بهار 94 با همه روند موجود میزان مشارکت اقتصادی در کشور افزایش یابد.


بنابراین نمی‌توان نسبت به منفی شدن رشد اقتصاد بی‌تفاوت باشیم و باید تلاش کنیم با رشد مثبت اقتصادی سال را به پایان برسانیم.


این کارشناس اقتصادی گفت: مخارج دولت کاهش یافت و موجب شد کاهش تقاضا همه‌گیرتر شود. در عین حال با رکود در مسکن، سرمایه‌گذاری‌ها افت کرد و مجموع این موارد موجب شد واحدهای تولیدی با کاهش فروش و افزایش موجودی انبار مواجه شوند.


نیلی ادامه داد: از دی 93 روند کاهش تورم آغاز شد و تا پایان مهر 94 ادامه داشت که انتظار داریم تا پایان آذر تورم نقطه به نقطه که الان در حدود 10 درصد است به وضع تک رقمی برسد. وی با طرح این پرسش که با وجود شرایط انجام توافقات، ادامه تحریم و انتظارات تشدید کننده رکود، چه باید کرد، گفت: شکاف بزرگی در اقتصاد روی داده و اگر تا سال 95 ابعاد این شکاف عمیق‌تر شود و تحریم لغو شودآن گاه با مسائل پولی هیجانی تهدیدآمیزی مواجه خواهیم بود. از این رو لازم است سیاست‌های کنترلی لحاظ شود ملاحظه برای تحریک تقاضا امری ضروری است و باید از سوی دولت انجام شود.


نیلی گفت: 7 هزار و 500 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و صادرات از سوی دولت لحاظ می‌شود و برای رفع تنگنای مالی، انتشارات اسناد خزانه را در دستور کار قرار داد که البته حجم محدودی دارد.


مشاور اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد: ایران در شرایطی در سال 95 با لغو تحریم‌ها روبه رو می‌شود که اموری مانند بازپرداخت بدهی‌ها و اصلاح نظام بانکی منابع زیادی لازم دارد از این رو نیازهای سرمایه‌گذاری را نیز باید به این فهرست اضافه کنیم و برای حرکت در مسیر حل این مشکلات باید وفاق ایجاد شده و گفتمان همه به اقتصاد معطوف شود.
-------------------------------------


تصوف ، عرفان های هندی و بودیسم ، سرشتی هولناک دارند ، آنها از ما ، تکه گوشت هایی ناکارا و ناتوان می سازند .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World philosopher)

تنها با از خودگذشتگی برای دیگران ، می توان جاودانه شد .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the world's best known and most widely read and studied philosophers)

ناکارآمدترین سیاستمداران ، آنانی هستند که ندانم کاری های خود را ، بر گردن مردم می اندازند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

روان مردگان و زندگان ، در یک گردونه می چرخد .  حکیم ارد بزرگ (philosopher king)

سرزمین روان ما ، میدان کینه توزی ، و دشمنی های بیهوده نیست . حکیم ارد بزرگ (The greatest contemporary philosopher)

مردان کهن ، مرزداران و پیشاهنگان ، شرف و امنیت هستند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

آدمیان ، همواره نیازمند آموزشهای زیستگاهی هستند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

رسواترین آدمها ، فریبکارانند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

زندگی مردان و زنان فرهمند، سرشار از مهر و کمک به دیگر آدمیان است.  حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف


مادران باید دختران نوجوان خویش را با داستان ها و خاطرات کوتاه و پند آموز نسبت به خطرات پیش رویشان ، آگاه نمایند ، پیش از آنکه دوستانشان ، با داستانهای شیرین دلبرانه ، آنها را به ناکجاآباد بکشانند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

مردان و زنان کهن ، با مهر ، همه زندگی خویش را به دیگران می بخشند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

سخن بزرگان ، اندیشه ما را ، پولادین می سازد. حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the world's best known and most widely read and studied philosophers)

شایستگان ، بالندگی و شکوفایی خود را ، در نابودی چهره دیگران نمی بینند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the world)

فرهنگ اشتباه را ، بی مهابا کنار بگذاریم ، با ماست مالی آن ، فرزندان خویش را دچار تباهی خواهیم نمود .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Iranian philosopher)

محبوبیت نزد افکار عمومی ، بزرگترین ثروت برای هر آدمی است .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

کشورهای عربی جنوب ایران ، چه در هنگام جنگ و چه در هنگام صلح ، همواره با ایرانیان در حال جنگ و ستیز بوده اند. حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه مدرن)

اندیشه عوام ، توان فهم ابعاد بیکران گیتی را ندارد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

آب و هوا ، بر جهان بینی و پبوندهای مردمی اثرگذار است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest contemporary philosopher)

کشوری که دارای سرمایه گذاری و کارآفرینی نیست ، توان نگهبانی از دستاوردهای آرمانی و میهنی خویش را ندارد .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

مبارزه پیگیر با آلودگی دستگاه دیوانی ، توان سرمایه گذاری و کارآفرینی را بیشتر می کند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

هنجارها و قوانین درست به کارآفرین و سرمایه گذار، امید و آرامش نوید می دهد. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

مرواریدهای بسیار در ابر دریای اینترنت می توان یافت . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

ویرایش فرهنگ نادرست ، برای یک سرزمین ، بسیار مهم است ، خوشبختانه اینترنت و رسانه ها به این چرخه ، تندی بخشیده اند .  حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه مدرن)

هنر ، برآیند شناور بودن خرد ، در جهان احساس است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد