امضای قرارداد صادرات گاز ایران به عراق - با دیوان حافظ مشورت کنیم

امضای قرارداد صادرات گاز ایران به عراق

امضای قرارداد صادرات گاز ایران به عراق    
۱۳۹۴\۰۸\۲۰ - ۷:۲۵ PM


قرارداد صادرات گاز به منطقه بصره عراق و الحاقیه افزایش حجم صادرات گاز به منطقه بغداد، بعد از ظهر امروز در تهران با حضور وزیر نفت به امضای مقامات دو کشور رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این قرارداد که به امضای معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران و معاون وزیر برق عراق رسید، ایران روزانه 25 میلیون متر مکعب گاز به منطقه بصره عراق صادر می کند.


همچنین بر اساس قرارداد اصلی صادرات گاز ایران به عراق (بغداد)، پیش از الحاقیه ای که امروز به امضا رسید ایران باید روزانه 25 میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر می کرد که این مقدار با امضای الحاقیه به 35 میلیون متر مکعب در روز افزایش یافت.


مدت این قرارداد نیز طبق توافق طرفین از چهار به شش سال افزایش می یابد و قرار است گاز صادراتی ایران، بیشتر در نیروگاههای برق عراق استفاده شود.


طبق برنامه، صادرات گاز به عراق با حجم روزانه چهار میلیون متر مکعب آغاز می شود و به تدریج و بر اساس برنامه زمان بندی، تا 35 میلیون متر مکعب در روز افزایش خواهد یافت.


40 میلیارد متر مکعب گاز به عراق صادر می شود


مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران گفت: ایران در مدت 6 سال، در مجموع 40 میلیارد متر مکعب گاز برای تامین سوخت نیروگاه‌های منطقه بصره به عراق صادر می کند.


عزیزالله رمضانی امروز در مراسم امضای قرارداد صادرات گاز به بصره و الحاقیه قرارداد گازرسانی به بغداد افزود: عراق هم اکنون برنامه های توسعه ای زیادی در حوزه گاز دارد و بر همین اساس این قرارداد 6 ساله تعریف شده است.


وی اضافه کرد: در صورتی که برنامه های توسعه ای این کشور به افزایش تولید گاز منجر نشود، احتمال تمدید این قرارداد و افزایش همکاری وجود دارد.


رمضانی به قراردادهای گازی دیگر ایران هم اشاره کرد و گفت: هم اکنون قراردادهای صادرات گاز به ترکیه، سوآپ گاز با جمهوری آذربایجان، مبادله برق و گاز با کشور ارمنستان، صادرات گاز به بغداد و بصره و خرید گاز از ترکمنستان و نیز قرارداد صادرات گاز به پاکستان که هنوز عملیاتی نشده است، از جمله قراردادهای ایران در حوزه گاز به شمار می رود.

نیازمند گاز ایران هستیم


معاون وزیر برق عراق گفت: با واردات گاز از ایران، تلاش می کنیم نقش بیشتری در بهبود محیط زیست منطقه و اصلاح وضع نیروگاه‌های بصره و بغداد داشته باشیم.


خالد حسن صالح بعد از مراسم امضای قرارداد صادرات گاز به منطقه بصره افزود: ما از کمک ها و مساعدت های مقامات ایرانی در پیشبرد طرح‌های دوجانبه و اقتصادی عراق تشکر می کنیم و امیدواریم چنین قراردادهایی به رشد همکاری‌ های دوجانبه ما و تامین امنیت انرژی در منطقه منجر شود.


وی با اشاره به اینکه قرارداد تامین گاز نیروگاه بصره دومین قرارداد گازی عراق با ایران است گفت: بعد از جلسات متعدد کارشناسی بین دو کشور، قرارداد همکاری‌های دوجانبه و صادرات گاز به بصره تهیه شد و امروز در کمال تفاهم به امضا رسید.


حسن صالح ابراز امیدواری کرد با تکمیل خط انتقال گاز به بغداد تا 6 ماه آینده و ساخت و تکمیل خط انتقال گاز به بصره تا یک سال و نیم دیگر، زمینه ارسال گاز ایران به عراق هرچه زودتر فراهم شود.
----------------------------------
پربیننده تر شدن اخبار رسانه ملی    
۱۳۹۴\۰۸\۲۰ - ۴:۴۲ PM


بیش از ۸۰ درصد مردم بر اساس یک نظرسنجی در مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما بخش‌های خبری تلویزیون را می بینند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، در این نظرسنجی که در سراسر کشور اجرا شد 81.9 درصد مخاطبان، شنونده یا بیننده اخبار صدا و سیمای جمهوری اسلامی بوده اند.


این گزارش حاکی است میزان مخاطب اخبار صدا و سیما در میان افراد هدف در تهران به رقم 83.2 درصد می رسد.


این نظرسنجی فراگیر همچنین نشان داد بخش های خبری 20:30 شبکه دوم با 58.1 درصد مخاطب، 21 شبکه یک سیما با 41.2درصد مخاطب، 22 شبکه سه سیما با 39.7 درصد مخاطب و 14 شبکه یک سیما با 36.4 درصد مخاطب بیشترین بیننده را در میان بخش های خبری تلویزیون به خود اختصاص داده اند.


همچنین میزان شنوندگان اخبار صدای جمهوری اسلامی با 26.1 درصد مخاطب، نسبت به شش سال قبل رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

______________________________


سخنان زیبا و دوست داشتنی بگوییم ، چرا که آنها ، نگاره و صورت ما ، در اندیشه دیگران خواهند شد .  حکیم ارد بزرگ

شرف، در آزادی و آزادگی است و این خواست و سخن همیشگی "ارد" بوده است. حکیم ارد بزرگ

کودکی که گناه خویش را ، بدون پرسش ما به گردن می گیرد ، نخستین گام های پیروزمندی را برداشته است . حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

بزرگترین کجرویها را زمانی انجام می دهیم ، که فکر می کنیم دیگر چیزی برای از دست دادن نداریم . حکیم ارد بزرگ

به جای خود کم بینی و آرمان گریزی ، پای در راه نهیم ، که این تنها درمانگر دردهای زندگی است . حکیم ارد بزرگ


زمین رویشگاه گل هاست، این ما هستیم که تن پوشی از آلودگی بر تنش می کشیم .  حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)


به سادگی ، می توان آینده جوانان را از روی آرزوهایشان پی برد . حکیم ارد بزرگ

پیش نیاز رسیدن به دلیری و بی باکی، یافتن آرمان و خواسته ای هویداست. حکیم ارد بزرگ

تنها کسانی از آرزوهای نیک جوانان واهمه دارند ، که بر جایگاه خویش بیمناکند .  حکیم ارد بزرگ

توان آدمیان را ، با آرزوهایشان می شود سنجید .  حکیم ارد بزرگ

خوی آدمی ، همواره در پی دگرگونی و آرمانگرایی است . حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

در دوران زندگی ، تنها زمان هایی برایمان ارزشمند است ، که آرمانی را پیگیری می کنیم . حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

 

پدر فلسفه جدید , پدر فلسفه نوین ,متفکر ایرانی , پدر فلسفه جدید , اررود بزرگ , متفکرین ایران , مغز متفکر ایران، مغز متفکر ، مغز متفکر جهان ، مغز متفکر ایرانی ، حکیم ارد بزرگ ، مغز متفکر معاصر ، مغز متفکر حال حاضر ، بزرگترین مغز معاصر ، حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , فیلسوف ایرانی , مغز متفکر معاصر , بزرگترین متفکر ایران , بزرگترین فیلسوف ایرانی , بزرگترین متفکر جهان , بزرگترین متفکر ایرانی , فیلسوف جهانی , اردبزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , حکیم اردبزرگ , حکیم اورود بزرگ , بزرگترین فیلسوف جهان , بزرگترین فیلسوف دنیا

 

پدر فلسفه جدید , پدر فلسفه نوین ,متفکر ایرانی , پدر فلسفه جدید , اررود بزرگ , متفکرین ایران , مغز متفکر ایران، مغز متفکر ، مغز متفکر جهان ، مغز متفکر ایرانی ، حکیم ارد بزرگ ، مغز متفکر معاصر ، مغز متفکر حال حاضر ، بزرگترین مغز معاصر ، حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , فیلسوف ایرانی , مغز متفکر معاصر , بزرگترین متفکر ایران , بزرگترین فیلسوف ایرانی , بزرگترین متفکر جهان , بزرگترین متفکر ایرانی , فیلسوف جهانی , اردبزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , حکیم اردبزرگ , حکیم اورود بزرگ , بزرگترین فیلسوف جهان , بزرگترین فیلسوف دنیا

 


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد