نفوذ خیلی خطرناک‌تر از جنگ است - با دیوان حافظ مشورت کنیم

نفوذ خیلی خطرناک‌تر از جنگ است

نفوذ خیلی خطرناک‌تر از جنگ است    
۱۳۹۴\۰۸\۲۲ - ۴:۳۳ PM


خطیب جمعه تهران گفت : نفوذ خیلی خطرناک تر از جنگ است چرا که در جنگ یک شخصی را می کشند ولی در نفوذ روی تصمیم یک رئیس جمهور تاثیر می گذارند و فکرش را تغییر می دهند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه کی قرار است اقتصاد مقاومتی عملی شود افزود: مساله عزت نفسی که امام به ما آموخت و موضوع قطع امید از بیگانگان کی قرار است در ما فرهنگ شود و کی بناست جهاد عملی انجام دهیم.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: باید مطالب کلیدی، کاربردی، تربیتی و اجرایی که حضرت آقا به روسای دانشگاه ها القا کرده اند عملی شود تا تاثر، حرکت و تنبه ببینیم و دانشگاه ها را از رکود به جهش ، بالندگی و تکاپو برسانیم.


وی با بیان اینکه دانشگاهها باید در علوم جهت گیری کنند افزود : اسلامی شدن دانشگاه به این معنا نبود که طلبه تربیت شود بلکه به این معناست که مایه جوشش ایمان ، خدامحوری و دین محوری شود.

تشکیل اردوهای مختلف، کار فرهنگی شیطانی و امریکایی است


آیت الله صدیقی قدم اول در دانشگاه را فرهنگ دانست و گفت: در دانشگاه های نظام جهادی ، ولایی و قرآنی و نظامی که این همه شهید داده اند ، روسای دانشگاهها برای نماز جوان ها و جداکردن صف دخترها و پسرها از یکدیگر که ارتباطات نامشروع نداشته باشند و برای پوشش زن ها و دختران ، چگونه می خواهند فرهنگ سازی کنند، تشکیل اردوهای مختلف آیا کار فرهنگی است؟ کار فرهنگی شیطانی و امریکایی است.


وی با بیان اینکه جوان ها امانت های الهی هستند و دانشگاه باید علم پرور و نماز شب پرور باشد گفت : به حمدلله خبرهای خیلی خوبی از دانشگاهها در مورد اعتکاف های دانشجویی، نماز جماعت دانشجویی وجود دارد ، ولی چند درصد استادان و دانشجویان در مساجد حضور پیدا می کنند، چند درصد دختران را استادان تایید می کنند که بچه مسلمان هستند و می گویند حجاب تو جنگ با امریکاست و بدحجابی شما انفعال در برابر آنهاست.


آیت الله صدیقی تصریح کرد: دانشگاه های ما باید در تراز اسلام و قرآن باشند و باید دانشگاههای ما نیاز سنجی کنند و به پژوهش محوری اهمیت دهند .

 اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش است


وی در بخش دیگری از اظهارات خود به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش است .


خطیب جمعه تهران تصریح کرد: در اقتصاد لیبرالیستی یک عده ای مثل رانت خواران به نوا می رسند اما اقتصاد مقاومتی به نفع پابرهنگان است ، کسانی که از ما دفاع و بچه های آنها در سوریه از ما دفاع می کنند و اگر دفاع و شهادت آنها نبود ما امروز با امنیت نمی توانستیم در نماز جمعه شرکت کنیم.


آیت الله صدیقی بااشاره به اینکه دانشگاه باید کانون پرورش مدیران کشور باشد تاکید کرد : اگر هر روز یک خرابی و ریخت و پاش در گوشه و کنار کشور مشاهده می شود و اگر پرونده های میلیاردی تشکیل می شود به خاطر گیر فرهنگی دانشگاه هاست .


وی تصریح کرد: اگر دانشگاه ها فرهنگ اسلامی داشتند نباید این نگرانی ها را داشته باشیم؛ آیا مدیران ما خادم و مردمی هستند؟ آیا مردم ما برای رفتن به ادارات راحت هستند؟ و مشکلاتشان حل می شود؟ یا اینکه مدیر تربیت نکردیم؟.


امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آیا فرهنگ علوی در دانشگاههای ما و در کشور وجود دارد، اگر وجود دارد بفرمایید کجاست و اگر وجود ندارد بفرمایید که مشکل کجاست؟.

حفظ تمامیت ارضی سوریه و مبارزه جدی با تروریست ها مهم است


آیت الله صدیقی در ادامه به مسئله سوریه اشاره کرد و افزود: برخی ها یک زمانی نق می زدند و می گفتند ما چرا در سوریه بجنگیم و بعدها عده ای از برکناری بشار اسد حمایت کردند اما رهبر معظم انقلاب از ابتدا خط را نشان دادند و آدرس درست پیروزی مقانومت را دادند و امروز کشورهای مخالف بشار اسد و حتی برخی کشورهای مرتجع از مواضع خود عقب نشینی کرده اند.


وی حفظ تمامیت ارضی سوریه و مبارزه جدی با تروریست ها را مهم دانست و گفت: باید مبارزه با تروریست ها ادامه پیدا کند تا ریشه داعش ، النصره و تکفیری ها در سوریه و منطقه ریشه کن شود.

مردم سالاری؛ محور تعیین سرنوشت مردم سوریه


آیت الله صدیقی تصریح کرد: دولت های خارجی نباید در سرنوشت مردم سوریه دخالت داشته باشند .


وی گفت: ما مردم سالاری و آرای مردم را برای تعیین سرنوشت مردم سوریه محترم می دانیم و در سوریه بعد از از بین رفتن ناامنی و ترور در یک فضای امن ، سالم و بدون دخالت بیگانگان مردم ارکان اجرایی کشورشان را تعیین کنند.


خطیب جمعه تهران تصریح کرد: َآقای بشار اسد نیز یکی از کسانی خواهد بود که در انتخابات مطرح است چرا که وی قهرمانانه در مقابل قدرت های بزرگ ایستاد و آقای بشار چهره برتر منطقه است.

دولت افغانستان حساسیتی به مظلوم کشی ندارد


آیت الله صدیقی در بخش دیگری از اظهارات خود به حادثه تاسف بار اخیر افغانستان اشاره کرد که در آن تعدادی از شیعه ها را به جرم تشیع سر بریدند.


وی از عملکرد دولت افغانستان در این باره انتقاد کرد و گفت: مظلوم کشی همچنان ادامه دارد و متاسفانه دولت افغانستان حساسیت خاصی به این موضوع نشان نداده است.

اف بر سازمان ملل متحد بدلیل حمایت از حکومت سعودی


آیت الله صدیقی در بخش دیگر سخنان خود به موضع گیری دبیر کل سازمان ملل متحد و حمایت او از عربستان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه دبیر کل سازمان ملل از حکومت سعودی ستایش کرده و اقدامات عربستان را انسان دوستانه دانسته است؛  اف بر این سازمان.


امام جمعه موقت تهران گفت: عربستان بیش از هشت ماه است که در یمن کودکان و زنان را می کشد ، خانه ها ، مدارس و مساجد را ویران می کند ،تروریست ها را تقویت می کند ، آنوقت دبیرکل سازمان ملل حکومت دیکتاتور و وابسته ضعیف ذلیل را می ستاید.


وی اظهار داشت: ضعیف کشی، نشانه زور نیست بلکه دیوانگی عربستان به خاطر آن است که درسراشیبی زوال قرار گرفته است.


آیت الله صدیقی گفت: دنیا باید به این سیاهی و لکه ننگ تاریخ گریه کند و بافت بین المللی را تغییر دهد.

نفوذ خیلی خطرناک تر از جنگ است


وی در بخش دیگری از اظهارات خود به دستگیری نزار زاکا اشاره کرد و افزود: نزار زاکا در لبنان و در ایران ماموریت راه انداختن شبکه مجازی اجتماعی با اهداف امریکایی را داشت و از سرنخ های نفوذ به شمار می رفت که دستگیر شده است.


خطیب جمعه تهران تصریح کرد: این شخص به اخذ دلارها و اهداف شوم اقرار کرده است و عده ای در کنار این شخص دستگیر شده اند.


آیت الله صدیقی تاکید کرد:‌ نفوذ خیلی خطرناک تر از جنگ است چرا که در جنگ یک شخصی را می کشند ولی در نفوذ بر روی تصمیم یک رئیس جمهور تاثیر می گذارند و فکرش را تغییر می دهند.

برخورد نیروی انتظامی با بدحجابی


خطیب جمعه تهران همچنین به مساله حجاب نیز اشاره کرد و گفت : بعضی مواقع بسیار اندک، مساله کشف حجاب دیده می شد که یک خانمی پشت رل بدون هیچ پوششی مثل زمان رضاخان و کسانی که قانون و دین در مملکت شان نیست انجام می دادند.


وی تصریح کرد: فرمانده نیروی انتظامی بخش نامه و مصاحبه ای در این باره انجام داد و برخورد با جرائم مشهود وظیفه قانونی پلیس است .


آیت الله صدیقی از اقدامات نیروی انتظامی دراین خصوص قدردانی کرد و گفت: نیروی انتظامی و همه ارکان در مورد حجاب حساس باشند .

انتقاد به اظهارات اخیر رئیس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات


امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور در افتتاحیه  بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات گفت: موعظه ای دردمندانه به آقای رئیس جمهور دارم که درنمایشگاه مطبوعات امسال مطالبی گفتند که نیش داشت .


آیت الله صدیقی ادامه داد : کسی که در راس دستگاه اجرایی است و بعد از رهبری ، عالی ترین مقام را دارد باید عصبی برخورد نکند،  نیشدار صحبت نکند و باید ادبیاتش مومن شادکن باشد .


وی تصریح کرد : این حیف است که آدم در برابر بیگانگان خیلی رعایت ادبیات کند و رعایت همه جوانب را داشته باشد اما در حمله به خودی ها ، مومنان ،متدینان و خدمتگزاران طور دیگری صحبت کند.


امام جمعه موقت تهران خطاب به رئیس جمهور گفت:حیف است که ایشان در حصار جریان قرار بگیرد و این نوع ادبیات را در شان یک رئیس جمهور نمی بینیم.

خطبه نخست نماز جمعه تهران؛ تکلیف بندگی

خطیب جمعه این هفته تهران، بندگان شایسته خدا و نمازگزاران این هفته را به تقوای الهی و رعایت حرمات حق تعالی و سعی در شناخت وظایف الهی و تکلیف بندگی و ترک گناه توصیه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه نخست نمازجمعه این هفته تهران گفت: هر خیری در بندگی خدا و هر شری در معصیت خداست و کسانی که فرمان خدا را اجرا می کنند و با فرامین الهی زندگی خود را پیش می برند با بهترین وعده های خدا همراه خواهند بود.


وی ادامه داد: کسانی که در فعل در ترک با فرامین الهی زندگی می کنند بر سر سفره انعام الهی هستند و خدا از آنها پذیرایی می کند و آنها را رفیق انبیاء قرار می دهد.


حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در بیان انواع ربوبیت خدا به ربوبیت عامه اشاره کرد و گفت: اینکه خداوند در نطفه و پیش از تولد همه آنچه را که به صورت یک انسان کامل درمی آید قرار داده که این خود معجزه ای بزرگ و غیرقابل تصور است ؛ ای کاش دانشگاه های مان قرآنی عمل می کردند تا مسائل علمی را به شیوه قرآنی بررسی می کردند.


امام جمعه موقت تهران به نقل از امام حسین (ع) گفت:«ولی من، سرپرست و متولی و سازنده من خداست و این خدا آنچه را که در ژرفای قرآن وجود دارد در وجود تمامی بنده های خود قرار داده است».


وی افزود: اگر انسان در وجود خودش بیابد که هیچ چیز نیست و همه کار خداست و اگر با ائمه و ملائکه رفیق باشد ، در روز اول قبر گارد احترام حضرت عزرائیل به استقبالش می آید.


خطیب جمعه این هفته تهران گفت: در منزل اول مان بعد از حیات (قبر) از ما بازجویی ابتدایی انجام می شود که بسیار سخت است و اگر کسی در این بازجویی سربلند نباشد کار خود را سخت تر کرده است.


حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: این بازجویی توسط نکیر و منکر که هیچ انسی با ما ندارند انجام می شود و اولین سوال شان این است که خدای شما کیست؟ و اگر کسی در این دنیا به خودشناسی و خداشناسی نرسیده باشد آنجا کارش مشکل خواهد شد.


وی با بیان اینکه خداوند ، نماز و اذان را بر ما واجب کرده است ادامه داد: اگر ظواهر ما باطن نداشته باشد وقتی عزرائیل می آید زبان ما از کار می افتد و گوش و دل زبان درونی ما اگر باز نشده باشد در لحظه حضور عزرائیل کارمان مشکل خواهد شد آنجاست که بنده خدا علت و دلیل را از خدا سوال می کند و آنوقت معلوم می شود که اصلا چشم و گوش ما در این دنیا باز نشده بوده و ما عوضی دیده و شنیده بودیم.


حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: حیوان که چشم باطن و برزخی ندارد ، ما هم اگر فقط کارمان خورد و خوراک باشد و چشم و گوشمان باز نشده باشد مانند حیوانات زندگی کرده ایم.


وی ادامه داد: کسی که چشم دلش کور باشد نابینا محسوب می شود نه کسی که چشم بدنش کور باشد پس بهتر است از ظواهر به باطن برویم و با دقت بر آموزه های قرآنی با خدای خود پیمان هایمان را تجدید کنیم.
_________________________________
برخی خودشان عوض شده‌اند؛می‌گویند آمریکا تغییر کرده    
۱۳۹۴\۰۸\۲۲ - ۱:۰۲ PM


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران گفت: برخی می گویند امریکا تغییر کرده است در حالیکه خودشان عوض شده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسن رحیم پور ازغدی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران در ادامه تبیین خط امام و خطر خروج از این خط گفت: این در حالیست که امریکا بالذات تروریست است و سراسر جهان را به آتش کشیده و هنوز در صدد ایجاد اسرائیل بزرگ است.


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروزتهران افزود: سوال می کنم، رهبر یک مکتب این سخنان را در وصیت نامه اش برای جهانیان و برای همیشه گفته است آیا این سخنان تاریخ مصرف دارد؟


رحیم پورازغدی گفت: اگر همه سخنان ایشان را جمع کنند و بگویند تاریخ مصرف دارد با وصیت نامه ایشان چه می کنند؟


وی تصریح کرد: با ملاک هایی که برخی آقایان و ذوات محترم در تعریفشان از افراط گری بیان می کنند ، منشا افراط گری شخص امام راحل است.


رحیم پور ازغدی گفت: کسی که در راس حاکمیت بود درباره رژیم های دیگر و برخی سران آنان چه گفته است؟ امام، حسنی مبارک را هم آخور با اسرائیل جنایتکار دانسته و درباره شاه مراکش فرموده اند: "حسن در راه خدمت به اسرائیل و امریکا از هیچ خیانتی به اسلام و ملت ها فروگذار نیست".


وی افزود: امام در وصیت نامه شان از جوانان مسلمان در جهان خواسته اند قیام و حکومت هایشان را سرنگون کنند آیا این حرف ها افراط است یا اعتدال؟ آیا اینها افراطی است یا میانه روی ؟


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با این تعاریفی که برخی ارائه می کنند آیا این امام جزو عقلاست؟


وی افزود: می گویند کاری کنیم که ایران ، اسلام و شیعه هراسی از بین برود و ایران از خبر و تیتر اول رسانه های غربی برداشته شود تا این قدر ما را متهم نکنند و می گویند ما عوض شده ایم .


رحیم پور ازغدی تصریح کرد: همان چیزهایی که برخی در قالب اسلام هراسی در برابر غرب نقطه ضعف می دانند دقیقا امام راحل نقطه قوت دانسته اند.

امام راحل، تعریف غرب از ما را علامت انحراف می دانستند


وی خطاب به کسانی که معادلاتشان عوض شده است اظهار داشت: امام راحل فرموده اند اگر امریکا در جایی از شما تعریف می کند بدانید حتما غلطی کرده اید در حالی که عده ای می گویند اوضاع درست شده است زیرا مقامات و رسانه های غربی از ما تعریف می کنند و درست همان چیزی که امام علامت انحراف می دانستند اینها خوب می دانند.

برخی می خواهند اینگونه القاء کنند که دوره امام (ره) گذشته است


حسن رحیم پور ازغدی افزود: برخی می خواهند امام (ره) را افراطی به مردم معرفی و اینگونه القاء کنند که دوره امام (ره) گذشته است.


وی گفت : امام (ره) در وصیت نامه شان به کرات فرموده اند که : پس از من متزلزل نشوید ، شک نکنید،  منافق نشوید ،  اهل دنیا نشوید  و عمال داخلی بدتر از خارجی ها نشوید.


رحیم پور ازغدی گفت :‌ امام (ره) می فرمودند که هر کجا رسانه های غربی به ما بیشتر فحش دهند ، آن زمان است که ما قوی ترشده ایم و از ما ضربه خورده اند .


وی افزود : وصیت نامه امام (ره) برای اکنون ما هم است و اینها را برای رئیس جمهور ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، رئیس قوه قضائیه ، رئیس مجلس و  برای وزرا و وکلا توصیه کردند و بعد این حرف ها را به ملت گفته اند .


رحیم پور ازغدی  گفت : برخی می گویند که  مباحث مربوط به حق و باطل را فقط باید در داخل گفت و نباید کاری کرد خارجی ها تحریک شوند در حالیکه  امام (ره) در ابتدای وصیت نامه شان  فرمودند که این وصیت نامه اختصاص به ملت ایران ندارد بلکه خطاب به کل بشریت و برای همیشه است.


وی افزود :‌ امام(ره) فرمودند که ملت های اسلامی باید از حکومت جمهوری اسلامی ایران و ملت مجاهدش الگو بگیرند .


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش به بحث نفوذ در دانشگاه ها ، حوزه ،  دولت و دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: اخیراً چند وقتی است که همه راه افتاده اند و از نفوذ می گویند اما به مصادیق و اسناد آن اشاره نمی کنند  بهتر است به جای مفاهیم نفوذ از مصادیق و اسناد ‌آن بگوییم چرا که این مصادیق است که عبرت گرفتنی است .


رحیم پور ازغدی گفت : امام (ره) در بحث نفوذ در دانشگاه ها  دائم تاکید می فرمودند که مراقب باشیم آدم های وابسته در دانشگاه ها نتوانند دانشگاه ها را به انحراف بکشانند و حتی از دانشجویان و استادان خواسته اند اگر مسئولان در این موارد به وظیفه خود عمل نکردند بدون اینکه خشونت کنند ، وارد شوند و تریبون بگذارند و تحصن کنند تا اوضاع اصلاح شود .


وی افزود :‌ امام (ره) فرمودند که اصلاح دانشگاه ها باید در وهله اول به دست پرتوان جوانان دانشگاهی باشد .


رحیم پور ازغدی درباره نفوذ در دستگاه قضایی نیز گفت : امام راحل دائم هشدار می دادند کسانی در این دستگاه نفوذ نکنند که با جان و مال مردم بازی کنند و به برقراری عدالت اسلامی بی توجه باشند و دائم تاکید می فرمودند که افراد اثرگذار در دستگاه قضائی باید شعور سیاسی هم داشته باشند .

راه نفوذ دشمنان؛ نفوذ دادن افراد منحرف در حوزه علمیه


وی درباره نفوذ در حوزه های علمیه نیز گفت : امام راحل یکی از راه های نفوذ دشمنان را ، نفوذ دادن افراد منحرف و تبهکار در حوزه های علمیه می دانستند و می فرمودند که خطر عظیم این افراد در درازمدت این است که به مقامات بالایی دست می یابند و خودشان را در میان مردم جای می دهند و امام(ره) از این افراد تعبیر شیاد می کردند .


رحیم پور ازغدی درباره نفوذ در دولت هم گفت : بارها امام توصیه فرمودند که افراد مفسد مالی ، اقتصادی ، اعتقادی ، اخلاقی ، سیاسی و غربگرا در درون دولت نفوذ نکنند و  صریحاً گفتند  باید مراقب بود تا قانون خوب دست مجریان ناصالح نیفتد .


وی افزود :‌ امام راحل در خصوص همه وزرات خانه ها تاکید داشتند و تاکید ویژه ایشان روی دو وزارت خانه امور خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی بود .


رحیم پور ازغدی  گفت : ایشان دائم از وزارت خارجه می خواستند که  از هر گونه کاری که حتی شائبه وابستگی دارد خودداری کند و حرف امام این بود که هیچ کسی از خارج ما را در رسیدن به هدفمان که همان تحقق اسلام است کمک نخواهد کرد .


وی افزود:‌ امام (ره) جهانگیرکردن اسلام را از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد می دانستند و می فرمودند که قدرت تبلیغاتی ما  در برابر دشمن ضعیف است و باید مراقب باشیم که روشنفکران عیش زده و رفاه زده در این وزارتخانه نفوذ نکنند .


رحیم پور ازغدی گفت : از تاکیدات امام (ره) این بود که دانشگاه ها و  دبیرستان ها به دست اقلیت های غرب زده و شرق زده نیفتد و توصیه می فرمودند که  دولت و ملت اجازه ندهند این عناصر فاسد در دانشگاه ها نفوذ کنند .


وی افزود :‌ این موضوع آن قدر برای امام (ره) حائز اهمیت بود که در جایی فرمودند اگر مسئولان به هر دلیلی وظایف خود را در بحث نفوذ در دانشگاه ها عمل نکنند ، خود دانشجویان و جوانان دانشگاهی شجاعانه در مقابل انحرافات قیام کنند تا استقلال وآزادی کشور مصون بماند.


رحیم پور ازغدی گفت : خواهشم این است که به عرایضم توجه جدی شود؛ با برخی رسانه های کلاهبردار که دائم عرایض من را تقطیع می کنند کاری ندارم چرا که از فردا در برخی سایت ها  مطالبی خلاف واقع به نقل از من نقل خواهند کرد .


وی افزود :‌ شما به این رسانه ها کاری نداشته باشید و من مطمئنم از میان همین کلاهبرداران رسانه ای ده سال آینده جاسوس بیرون می آید چون ابتدای انقلاب هم همین کارها را می کردند و بعد معلوم شد با لانه جاسوسی در ارتباط بودند و حقوق می گرفتند .

صحیفه امام (ره) و اسناد لانه جاسوسی باید علمی و غیرمتعصبانه بازخوانی شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:‌ نیازمند نهضت بازخوانی صحیفه امام (ره) و اسناد لانه جاسوسی هستیم که این بازخوانی باید به طور علمی و نه جناحی و متعصبانه صورت گیرد .


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  بازخوانی اسناد لانه جاسوسی را برای کشف هر چه بهتر راه های نفوذ دشمن ضروری خواند و گفت : برخی غربزدگان داخلی به دنبال این هستند که از نگاه خودشان، جناحی میانه رو و عقلایی خط میانی و طرفدار رابطه با آمریکا را در برابرخط افراطیون به رهبری شخص خمینی(ره) تشکیل دهند .


وی افزود :‌ این خط فکری به دنبال این است که یک جمهوری اسلامی خنثی تشکیل دهد که جنسیت آن معلوم نیست و با آن هر کاری می توان کرد اما اسمش همچنان جمهوری اسلامی باشد اما شعار  عدالت اقتصادی ، عدالت  جهانی ، استکبار ستیزی ،  جنگ فقر و غنا و مبارزه با نفوذ در حوزه و دانشگاه را سر ندهد .


رحیم پور ازغدی  گفت : آنها معتقدند که  صحیفه امام (ره) را هم باید به گونه ای خواند که هیچ کس ناراحت نشود .


وی افزود :‌ به طور قطع صحیفه امام (ره ) و اسناد لانه جاسوسی مال بایگانی تاریخ نیست و درس عبرتی برای امروز و آینده است.

_________________________________


تنها پشیمانی را باید بخشید که بر ناراستی خود آگاه شده ، و آن را بر زبان جاری می سازد . حکیم اردبزرگ

آنگاه که آرمان هویدا شد ، هزاران راه بن بست هم ، نمی توانند پیشدارمان باشند . حکیم ارد بزرگ

آینده از همین امروز می گذرد ، پس امروز را باید به درستی پیمود . حکیم اردبزرگ

با آدمهایی که همواره از شما می خواهند سخنان شان را به این و آن نگویید ، کمتر گفتگو کنید . حکیم ارد بزرگ 

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

با سفر ، یاد رخدادهای هولناک را کمرنگ کنیم. حکیم ارد بزرگ

همسران ، همواره باید یکدیگر را ، لبریز از واژه های مهرآمیز نمایند. حکیم ارد بزرگ

چه فریست زندگی را ، آنگاه که برآزندگان و اساطیر را نشناسی و بی ره توشه ایی پرواز کنی ؟ . حکیم ارد بزرگ

خوشبختی در سرزمین نامهربانان ، کیمیاست.  حکیم ارد بزرگ

گِره هایی که به هزار نامه دادگستری باز نمی شوند ، به یک نگاه و ندای ریش سپیدی گشاده می گردند. حکیم ارد بزرگ

نابکارترین آدم ها ، برای رشد خود ، به جایگاه دیگران می تازند. حکیم ارد بزرگ 

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

واژه ها سرشار از آموزه هاست ، ارزش آنها همپای زندگی است. حکیم ارد بزرگ

همواره نگاهمان بر روشنایی باشد و راستی ، اینگونه راههای آینده ، روشن است و هموار. حکیم ارد بزرگ

باران ، مهر آسمان است ، همانند آدمیان مهرورز و بخشنده ایی که می بارند ، برای شادی همگان. حکیم ارد بزرگ

خاموشی بیشه نبرد ، فریادها در سینه دارد. حکیم ارد بزرگ

خبرچینی ، رسوایی در پی دارد. حکیم ارد بزرگ

خردورزی ، آدمیان را پاک خواهد نمود. حکیم ارد بزرگ 

 


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد